Právě poslouchám... klasická hudba

Re: Právě poslouchám... klasická hudba

Příspěvekod akim5 » pát 10. kvě 2019 13:37:07

Obrázek

Teď mi dohrál Asrael (živá nahrávka z koncertu) z tohoto nového CD setu s hudbou Josefa Suka v nastudování "vyzrálého" Jiří Bělohlávka od vydavatelství DECCA. Nebudu se dlouho rozepisovat, opravdu moc se mi to líbilo! Je to úplně jiné podání než podání "mladého" Bělohlávka taktéž s Českou filharmonií pro vydavatelství CHANDOS ze začátku 90. let. No a je to také o něco lepší podání než Bělohlávkovo podání na živé nahrávce Supraphonu s BBC Symphony Orchestra ze Smetanovy síně Obecního domu na Pražském Jaru, tuším někdy kolem roku 2009. Pro mě je tento poslední Bělohlávkův Asrael referenční nahrávkou (stejně jako jeho Symfonieta z tohoto jeho posledního období). Není to lehké poslouchání, ale člověka to příjemně "odrovná". Měl jsem jako referenční nahrávku Asraela s Mackerasem a Českou filharmonií od Supraphonu, ale tady ta má v sobě něco navíc, má to větší naléhavost a také Česká filharmonie hraje a zní pro mé uši mnohem lépe, než jak tomu je na nahrávce s Mackerrasem. Kdo má rád hudbu Josefa Suka, ať si to schválně poslechne, myslím, že bude příjemně překvapený, a také myslím, že i zvukově je to povedený počin.
akim5

Re: Právě poslouchám... klasická hudba

Příspěvekod dkdkdk » ned 19. kvě 2019 17:02:42

Dnes hodinka s panem Handelem.
Handel.jpg
Handel.jpg (290 KiB) Zobrazeno 9 krát

..a ano, i takto si v dnešní době představuje vydavatelství BIS balení nosičů :?
dkdkdk

Předchozí

Zpět na Klasická hudba