Jaké jazzové koncerty navštěvujete?

Re: Jaké jazzové koncerty navštěvujete?

Příspěvekod cough » pon 09. dub 2018 9:34:01

7. duben 2018, 19:30

Ponte Pardo + Compania Flamenca
https://www.facebook.com/pontepardo
Kafe Scherz, Bratislava

Obrázek

Hudební výlet do jiných vod než obvykle. Flamenco nuevo. Hudební a pohybovou úroveň si netroufnu hodnotit, ale s ohledem na to, že se mi podařilo před pár lety nějaké to flamenco slyšet na různých vystoupeních v Andaluzii a jakési srovnání mám, můj laický dojem ze sobotního večera je velice velice pozitivní. Moc se mi to líbilo. Doporučuju k poslechu a pokuku. :)

Jen malá poznámka k ozvučení. Bylo to na obvyklé poměry PA ozvučovaných akcí velice slušné (nepřeřvané), ale pořád by se hodilo pár dB ubrat na hlasitosti. Prostě by si lidi zvykli, že když se hraje a zpívá, tak je třeba být zticha a nežvanit. A jako vždy, když na PA ozvučovaných akcích slyším, jak jsou snímané nástroje a jak zní přes PA bedny (výsledek) a jaká je jejich akustická realita bez PA, tak mi nedá se vždy pousmát nad legendárními „audiofilními“ vyjádřeními ohledně srovnání „hifi“ reprodukce doma a PA ozvučovaných koncertů, že „to doma konečně hraje jako na koncertě“ (samozřejmě ozvučovaném).
cough
Administrátor

Příspěvekod Hopp » pát 27. dub 2018 9:08:38

Este 14. marca bol v klube Babylon v BA koncert americkej jazzovej legendy Oregon, ktory bol v mediach sice avizovany, ale naslednu recenziu resp. hodnotenia nepriniesli ziadne slovenske media, dokonca ani specializovane jazzove webstranky, takze tu postnem len link na pekny fotoreport s popisom koncertu z ceskeho jazzport-u: http://jazzport.cz/2018/03/16/fotorepor ... regon-usa/

Obrázek
Obrázek

Pohodovy vecer otvorila cca 45 min. koncertom domaca kapela Acoustic Colours v spickovom obsadeni (Vavro, Paluch, Sabo, Griglak) so zmesou akustickych kompozicii miesajucich rozne zanre, zvukovo aj hudobne vyborne, svieze, skratka profici v akcii, ktori niekedy bavili viac nez legenda.

Oregon predstavil prevazne skladby z noveho albumu Lantern, ktoreho kompozicie dali vyniknut kazdemu z protagonistov, okrem McCandlessa vynikal hlavne Towner (gitara, klavesy) a Walker na bicich. Porta na kontrabase bol zdrzanlivejsi, ale presny. Vzhladom na vek McCandlessa a Townera bol vykon Oregonu obdivuhodny a fajnsmekri v nabitom klube si prisli na svoje. Zvuk z balkona priamo oproti podiu bol bez vyhrad a spolu s vybornou atmosferou bol tak celkovy zazitok umocneny.

P.S. 17. 5. bude moznost vidiet dalsiu jazzovu osobnost - legendu, Miroslav Vitous vystupi v slovenskom rozhlase spolu so slovensko-rakuskou formaciou (Nikitin - sax, Sramek - klavir, Marktl - bicie), kde predstavia album Altar.
Hopp

Příspěvekod mrba » pát 04. kvě 2018 22:29:32

4. 5. 2018 20:00

Príjemné posedenie pri vínku v Berlinke v spoločnosti hudby od SwinGang

BerlinkaSwinGang.jpg
BerlinkaSwinGang.jpg (87.9 KiB) Zobrazeno 386 krát
mrba

Příspěvekod PMA » sob 12. led 2019 22:31:47

Přílohy
DSC_0205-2.jpg