Zaujímavý rozhovor

Žánrově nezařaditelné

Re: Zaujímavý rozhovor

Příspěvekod Fantomas » ned 10. úno 2019 14:23:41

Náhodou zaujímavý rozhovor o dobre známych témach u audiofilov, ale rád prečítam.
Fantomas

Příspěvekod Kuba4 » ned 10. úno 2019 18:29:55

Když se někde objeví Václav Nývlt nebo Daniel Březina zpozorním. Ne, že bych jejich komerční smysl pro Hi-Fi nechápal. Prostě takový PR článek pro hifivoice. Z podobných rozhovorů ale nepoznám žádný názor nebo pohled ani autora ani hosta. O panu Březinovi nemluvě, ten napíše 150 pochvalných Hi-Fi recenzí ročně na cokoliv. :lol:
Kuba4

Příspěvekod ja-kub » úte 12. úno 2019 20:53:55

to:kuba4 no neda sa nesuhlasiť ( suhlasím ) :)
Win10 ->JRiver MC23 (64bit)->USB Diy ->Casea Lynx -> BVAudio PRE1 -> BVAudio PA300SSE -> BVAudio PA300SE ->BVAudio F3B
3kW oddeľovák á la BUBUXIN
Sony CDP-XA30ES mod. by Casea
ja-kub

Příspěvekod merhaut » úte 12. úno 2019 22:13:05

Březina je promo grafoman, ne recenzent. Kdysi jsem pro hi-fi voice napsal pár textů o muzice, ty jeho připomínky byly tak legrační, že jsem rychle vycouval:-) Na recenze audia zbyl v Česku už jen Láb, ale i ten kolikrát jen naznačuje mezi řádky...
merhaut

Příspěvekod lidumil » stř 27. úno 2019 19:31:46

Tak koho chleba jíš toho píseň zpívej, ne? To platí(lo) i pro pana Lába.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí.
lidumil

Příspěvekod merhaut » čtv 28. úno 2019 0:13:23

Kdyby všichni k psaní o hifi přistupovali se znalostí věci jako Láb ...
merhaut

Příspěvekod lidumil » čtv 11. dub 2019 11:02:51

No když je pro něj Etalonem to co má právě největší reklamu ....
Poslouchám hudbu, která se mi líbí.
lidumil

Příspěvekod cough » čtv 11. dub 2019 16:58:01

S odstupem času jsem to přečetl. V záplavě audiofilního blábolení o lahodnosti pocitů z jedné strany nebo objektívne Hry na schovávanou z druhé strany (teď de o to, co je větší groteska)
je tento rozhovor závanem velmi slušného obsahu s minimem fluffu a blábolu, na hifi poměry takřka cosi nevídaného... Ty budky nehodnotím, ani to za kolik je prodává a co v nich je a jak jsou udělané - mohu snad jen popřát hodně spokojených zákazníků. To bychom měli odlišit od faktů ohledně tvorby nahrávek, které říká v rozhovoru, které jsou +- ok. Jen jsem se uchechtl ohledně toho VST pluginu, který dodá ctěné nahrávce z bedroom studia zvuk jako z Ocean Way studia. Nuž, každý kdo si hvízdnul doma bedny má prakticky """totéž""" - může si konvolucí zvuk ctěné vlastní poslechové místnosti z impulsu projet jakoukoliv nahrávku a poslechnout si jak to zní... asi o to nebude takový zájem jako o live room z Ocean Way :) . Ale to jejich VST bude přeci jen o něčem jiném. Devil is in the details. Tady bych ale spíše šel do nějakého Altiverbu, kde mám desítky různých sálů a mohu si vybrat... Ale sebelepší plugin a sál či převodník nebo mikrofon špatný vkus producentů nahrávky nezachrání. To je asi to hlavní, co si z toho odnést. A konsekventně očekávání ohledně toho, jaký to má dopad na poslechový dojem (co můžeme nebo nemůžeme slyšet z nahrávky) a ... a a co už je literární žánr poslechová fantazie, jako například frky FRK.
cough
Administrátor

Předchozí

Zpět na Ostatní