Dopľňam moje hodnotenie napájacích káblov plus jeden “bonus”.
Kedže aktuálne hrám na dva monobloky potreboval som dva rovnaké napájacie káble.
Furutech FP S55N
Kúpený na skúšku a na naslepo.
Vyskúšal som ho najprv na pozícii pred jedným zo zosíkov, ale keďže druhý zosík bol pripojený Siltechom, tak hodnotenie nemožno brať velmi relevantne. Tak či tak pri porovnaní s X40 na tejto pozícii sa javil výsledok menej objemný a celok pôsobil ako prkennejši.
FP S55N pred DAC-om
Oba zosíky som zapojil cez Viablue X40 a Furutech pred DAC.
Pomerne pre mňa prekvapivá zmena.
Ani stopy po prkennosti, plnšie stredné pásmo a výšky stratili trošku vzduchu, ktoré prinášal Siltech, ale vačši základ výšiek, pevnejši a razantnejší spodok, mierne viac laidback scéna a dokonca prehladnejšia smerom do hľbky.
Teraz ešte ten “malý “bonus”
V rámci tohto som vyradil zo zostavy aj strieborný Burmester, ktorý stále považujem za zatial asi najlepší strieborný signálový kábel. Nahradil ho DYI káblik, ktorý som mal (iný kus) zapožičaný od Cougha (“nevymyslel” ho ani Cough). Po týždni porovnávania som sa rozhodol si ho tiež vyrobiť.
Nie je to môj “výmysel”, tak sa ma prosím nepýtajte z čoho je vyrobený. Nie je to žiadna exotika, ale kvalitný medený postriebrený vodič v teflone.
V porovnaní so strieborným Burmesterom je menej najvyššich výšiek, čo ale podstatné ešte sa o niečo “ukludnili” vyššie stredy aj vďaka tomu, že stredy sú o niečo “masitejšie”. Nie je tu však typická určitá vyššia tvrdosť vyšších stredov a nižších výšiek ani strata rozlíšenia akú prinášali doteraz u mňa iné káble v medi alebo postriebrenej medi ako priniesol onen strieborný Burmester
