blesk a cesta za ZVUKOM

Re: blesk a cesta za ZVUKOM

Příspěvekod blesk » čtv 07. kvě 2026 17:18:58

Dopľňam moje hodnotenie napájacích káblov plus jeden “bonus”.
Kedže aktuálne hrám na dva monobloky potreboval som dva rovnaké napájacie káble.

Furutech FP S55N
Kúpený na skúšku a na naslepo.
Vyskúšal som ho najprv na pozícii pred jedným zo zosíkov, ale keďže druhý zosík bol pripojený Siltechom, tak hodnotenie nemožno brať velmi relevantne. Tak či tak pri porovnaní s X40 na tejto pozícii sa javil výsledok menej objemný a celok pôsobil ako prkennejši.

FP S55N pred DAC-om
Oba zosíky som zapojil cez Viablue X40 a Furutech pred DAC.
Pomerne pre mňa prekvapivá zmena.
Ani stopy po prkennosti, plnšie stredné pásmo a výšky stratili trošku vzduchu, ktoré prinášal Siltech, ale vačši základ výšiek, pevnejši a razantnejší spodok, mierne viac laidback scéna a dokonca prehladnejšia smerom do hľbky.

Teraz ešte ten “malý “bonus”
V rámci tohto som vyradil zo zostavy aj strieborný Burmester, ktorý stále považujem za zatial asi najlepší strieborný signálový kábel. Nahradil ho DYI káblik, ktorý som mal (iný kus) zapožičaný od Cougha (“nevymyslel” ho ani Cough). Po týždni porovnávania som sa rozhodol si ho tiež vyrobiť.
Nie je to môj “výmysel”, tak sa ma prosím nepýtajte z čoho je vyrobený. Nie je to žiadna exotika, ale kvalitný medený postriebrený vodič v teflone.

V porovnaní so strieborným Burmesterom je menej najvyššich výšiek, čo ale podstatné ešte sa o niečo “ukludnili” vyššie stredy aj vďaka tomu, že stredy sú o niečo “masitejšie”. Nie je tu však typická určitá vyššia tvrdosť vyšších stredov a nižších výšiek ani strata rozlíšenia akú prinášali doteraz u mňa iné káble v medi alebo postriebrenej medi ako priniesol onen strieborný Burmester
2x iFi iSilencer>Audio PC+Daphile+DRC>Topping HS02+Shanti LPS>Rockna Wavedream Signature Balanced>Canor AI 1.20>Marten Django XL, 230V:Torus TOT Max modif,Furutech,Viablue,Viborg,prepoje:DYI RCA,Audioquest
blesk
 
Příspěvky: 1212
Registrován: stř 30. lis 2016 8:10:39

Re: blesk a cesta za ZVUKOM

Příspěvekod blesk » ned 17. kvě 2026 19:27:15

Pomaly chystám recenziu integrovaného zosíku Ypsilon Phaeton Neo pre High & Style. Krásne spracovanie a prvé dojmy velmi pozitívne aj zvukovo. Žiadny patlal, sýty, farebný prejav s krásnym priestorom
Přílohy
IMG_8729 – veľký.jpeg
IMG_8729 – veľký.jpeg (185.89 KiB) Zobrazeno 210 krát
2x iFi iSilencer>Audio PC+Daphile+DRC>Topping HS02+Shanti LPS>Rockna Wavedream Signature Balanced>Canor AI 1.20>Marten Django XL, 230V:Torus TOT Max modif,Furutech,Viablue,Viborg,prepoje:DYI RCA,Audioquest
blesk
 
Příspěvky: 1212
Registrován: stř 30. lis 2016 8:10:39

Re: blesk a cesta za ZVUKOM

Příspěvekod aretax » pon 18. kvě 2026 4:59:03

blesk píše:Dopľňam moje hodnotenie napájacích káblov plus jeden “bonus”.
Kedže aktuálne hrám na dva monobloky potreboval som dva rovnaké napájacie káble.

Furutech FP S55N
Kúpený na skúšku a na naslepo.
Vyskúšal som ho najprv na pozícii pred jedným zo zosíkov, ale keďže druhý zosík bol pripojený Siltechom, tak hodnotenie nemožno brať velmi relevantne. Tak či tak pri porovnaní s X40 na tejto pozícii sa javil výsledok menej objemný a celok pôsobil ako prkennejši.

FP S55N pred DAC-om
Oba zosíky som zapojil cez Viablue X40 a Furutech pred DAC.
Pomerne pre mňa prekvapivá zmena.
Ani stopy po prkennosti, plnšie stredné pásmo a výšky stratili trošku vzduchu, ktoré prinášal Siltech, ale vačši základ výšiek, pevnejši a razantnejší spodok, mierne viac laidback scéna a dokonca prehladnejšia smerom do hľbky.

Teraz ešte ten “malý “bonus”
V rámci tohto som vyradil zo zostavy aj strieborný Burmester, ktorý stále považujem za zatial asi najlepší strieborný signálový kábel. Nahradil ho DYI káblik, ktorý som mal (iný kus) zapožičaný od Cougha (“nevymyslel” ho ani Cough). Po týždni porovnávania som sa rozhodol si ho tiež vyrobiť.
Nie je to môj “výmysel”, tak sa ma prosím nepýtajte z čoho je vyrobený. Nie je to žiadna exotika, ale kvalitný medený postriebrený vodič v teflone.

V porovnaní so strieborným Burmesterom je menej najvyššich výšiek, čo ale podstatné ešte sa o niečo “ukludnili” vyššie stredy aj vďaka tomu, že stredy sú o niečo “masitejšie”. Nie je tu však typická určitá vyššia tvrdosť vyšších stredov a nižších výšiek ani strata rozlíšenia akú prinášali doteraz u mňa iné káble v medi alebo postriebrenej medi ako priniesol onen strieborný Burmester

Furutech FP S55N som mal, je to vynikajúci kábel. ale potrebuje na rozohranie viac, ako 300 hod. Po jeho rozohraní je zmena zvuku veľmi výrazná.
aretax
 
Příspěvky: 16
Registrován: stř 21. kvě 2025 4:38:55

Předchozí

Zpět na Osobní vlákna - kdo je kdo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 1 návštěvník