mrba

Re: mrba

Příspěvekod mrba » čtv 07. pro 2017 22:01:52

Musíš vo windows nastaviť in aj out virtual cable ako predvolené a musí sa zhodovať frekvencia s nastavením vo foobare, standardne dá 44100 a 16 bit v Advanced a Recording.
To Add Location je vo File vo Foobare.
Stačí alebo doplním aj obrázky?
mrba

Příspěvekod babaudio » čtv 07. pro 2017 22:59:22

Dik,
Pozriem na to zajtra.
babaudio

Příspěvekod kryton » pát 08. pro 2017 18:28:58

mrba píše:Tak mám aj nový zdroj hudby. Po niekoľkodňovom odskúšaní som si predplatil Tidal a po vyriešení hrania cez foobar2000 s convolverom som s kvalitou spokojný. Trochu ma prekvapilo, že databáza skladieb sa líši v závislosti od prihlásenia, prípadne či cez web alebo aplikáciu. Prídavným bonusom je aj zoznámenie sa s VB-Cable a po podrobnejšom prieskume aj zakúpenie HiFi-Cable, ktoré umožňuje veľa z toho, čo som na PC zo zvukom chcel robiť a nevedel, ako na to. Za tých 10-20€ viem tento zvukový virtuálny driver veľmi doporučiť.

Pro hraní Tidalu přes např. foobar doporučuji Android aplikaci BubbleUPnP. Nic lepšího není. S různými virtuálními kabely mám špatnou zkušenost. Od slabé kompatibility, přes nepříznivý vliv na zvuk až k nízkému komfortu ovládání (de facto omezení na jednu vzorkovačku).
Linux/MPD/Brutefir (DRC - Rephase), klient MAFA -> ALSA(32b) -> USB3.0 -> ADI 2 Pro DAC (XLR) -> BVA PRE1/PA300SSE (XLR) -> VMA I Evo, Kabeláž: Belkin Premium USB, Sommer Cable Albedo XLR, reprokabel RG213
kryton

Příspěvekod kryton » pát 08. pro 2017 19:00:57

mrba píše:V tomto prípade ale ide Tidal cez mobil či tablet?

Ano, což je výhoda, protože ovládání je velmi pohodlné - ani nepotřebuješ mít u PC obrazovku a klávesnici. Je to bit perfect, to jsem ověřoval. Komunikace po síti s PC přes standardní DLNA ve fomátu LPCM nebo WAV. Na straně PC to pak jde přímo do foobaru a přes ASIO do převodníku. Pro PC nejmenší možná zátěž.
Linux/MPD/Brutefir (DRC - Rephase), klient MAFA -> ALSA(32b) -> USB3.0 -> ADI 2 Pro DAC (XLR) -> BVA PRE1/PA300SSE (XLR) -> VMA I Evo, Kabeláž: Belkin Premium USB, Sommer Cable Albedo XLR, reprokabel RG213
kryton

Příspěvekod mrba » úte 12. pro 2017 17:26:52

Tak som vyskúšal oboje. Možno je to len psychoakustika, ale mne sa viac pozdáva (aj zvukovo) ta cesta cez virtuálny kábel. Ten HIFI-Cable by mal byť podľa výrobcu tiež bitperfect. Ovládanie mám k PC nezávislú klávesnicu a na TV obrazovke naukladané to, čo potrebujem, príp. chcem (foobar, tidal, musical spectrum, ...) a PC mi nezávisle od HiFi beží nonstop, takže to bude asi len vec individuálnych preferencií.

babaudio: podarilo sa doriešiť, príp. ktorou cestou?
mrba

Příspěvekod babaudio » úte 12. pro 2017 18:19:47

riešil som iné veci, odišiel mi router, koncert http://www.myjava.sk/up/files/druhy_adv ... oncert.jpg , merací kond. mic, kúpa lyží, ručné brúsenie lyží .... .
Dostanem sa k tomu, ked sa nebude dať lyžovať, dúfam že na jar :) .
babaudio

Příspěvekod kryton » úte 12. pro 2017 21:25:36

mrba píše: Ovládanie mám k PC nezávislú klávesnicu a na TV obrazovke naukladané to, čo potrebujem

Musíš mít ale zapnutou TV - zdroj rušení. Já ji při poslechu fyzicky odpojuji. Jak ze zásuvky, tak z PC. Bez BubbleUPnP by to nešlo. Zkoušel jsi srovnat poslech při takto odpojené TV?
kryton

Příspěvekod mrba » úte 12. pro 2017 21:35:40

To by som toho musel aj omnoho viac povypínať a s kvalitou som spokojný aj takto, tak to zatiaľ neriešim.
(a aj komunikujúci mobil je zdrojom rušenia, ale priznám sa, ani tie pri počúvaní nevypínam :),
a tak trochu spolieham aj na to, že Noble Audio Sunrise odvádza dobre svoju prácu )
mrba

Příspěvekod mrba » čtv 21. pro 2017 8:44:10

Už dávnejšie som si chcel odskúšať aj prehrávanie DSD formátu a tak keď som si prečítal tento príspevok v archíve, zapojil som sa. Pôvodný termín síce autorom na Kickstarteri nevyšiel, ale koncom novembra SpaceKey dorazil. Po pôrodných problémoch s foobarom i drivermi sa mi podarilo tento DAC rozbehať a je to celkom zaujímavý kúsok. Prehráva PCM 44.1 až 384 kHz pri 16, 24 i 32 bit. A taktiež DSD64 a DSD128 natívne i cez DoP a len natívne aj DSD256. Pri oživovaní mi veľmi pomohli tieto stránky, nakoľko spôsob prehrávania sa líši v závislosti od verzií foobarových doplnkov. Pri 0dB má vyššie skreslenie, takže je vhodné využívať hlasitosti medzi 7-8 (má aj nezobrazované medzistupne), kedy sú parametre DACu lepšie.
Pripájam linky na merania v RightMark, nejaké obrázky aj z Arty dám aj sem.

volume8
volume7

SpaceKeyTHDvolume7.jpg
SpaceKeyTHDvolume7.jpg (93.1 KiB) Zobrazeno 1331 krát

SpaceKeyTHDvolume8.jpg
SpaceKeyTHDvolume8.jpg (51 KiB) Zobrazeno 1331 krát

THD_1k_96k.jpg
THD_1k_96k.jpg (74.93 KiB) Zobrazeno 1327 krát

Obrázek
mrba

PředchozíDalší

Zpět na Osobní vlákna - kdo je kdo