dkdkdk

dkdkdk

Příspěvekod dkdkdk » ned 15. říj 2017 17:03:19

Poslech hudby mě baví odmala. Podupkával jsem si u Tesla B101, přes věžičku Aiwa z 80.let, několik "jezevčíků", walkmanů..
V pubertě přišel šílený odklon od Abba, Beatles, Roxette.. k TUC-TUC, což dnes chápu jako potřebu se vybouřit :D . Naštěstí nastal obrat k rocku a v současné době tvoří 90% jakákoliv klasika 1.pol 16.stol - 1.pol 20.stol.

Společnost mi dělá dělenec NAD C165+C275, RaspberryPi + HifiberryDAC+, filtrační jednotka NA. Zdroj užívám tedy pouze digitální ve formě archivu na NASu, popř. Spotify.

Donedávna se o reprodukci staraly Wharfedale Diamond 10.5 , které nahradily open-baffle OBL-15 z tvorby Troelse Gravesena.
Cesta k těmhle "bednám" začala náhodným poslechem předešlé verze OBL-11 v zahraničí, kde mě jejich projev uchvátil oproti všemu ostatnímu, co jsem do té doby slyšel. I když mi bylo jasné, že pro mě bude téměř nemožné okopírovat do puntíku daný poslechový prostor, o dražším aparátu nemluvě, zatím mi stačí žít s poznáním jejich potenciálu, jakým způsobem hrají a že tohle je ten "můj zvuk".
Když jsem nějakou dobu poté kontaktoval Troelse s dotazem, proč je u OBL-11 poznámka Discontinued, zda tedy chystá inovaci a přišla mi kladná odpověď, bylo rozhodnuto. Celá stavba se nakonec natáhla na cca rok a půl, ale konečně je hotovo a už mi dělají radost.

Ozvučnice vyrobil "kanny", jehož práci si můžete prohlídnout TADY nebo u Kocoura
Osazení je dle původního návrhu, tedy Ciare NDH 15-4S, Jantzen JA8008-HMQ, Audax TW034XO-P47N. Existuje i možnost použití basáku Faital 15PR400 a výšek Seas T35, ale já měl pořízené už Ciare a stejně tak Audaxy.
Výhybka je základní verze.
Váha 46kg/kus

Z fotek je vidět, že hraju a minimálně ještě 1/2roku budu hrát v téměř holé místnosti, k tomu z pravé strany do L. Nedostatky jsou mi jasné. Po odstěhování velké části nábytku dostala akustika hodně na zadek, ale tak to je, vydržím a příští rok se uvidí ;) .

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Naposledy upravil dkdkdk dne sob 11. lis 2017 17:04:35, celkově upraveno 2
dkdkdk

Re: dkdkdk

Příspěvekod Kocour » pon 16. říj 2017 10:33:58

Tak to uz je kus bedny. Krasny kontrastni provedeni. Jake jsou dojmy ze zvuku? Urcite je to jine nez z klasicke bedny.
HTPC > RME ADI-2 DAC > VdH The Second > Yamaha M-50 Dawsoo > VdH The Royal Jade > DIY repro
Kocour

Příspěvekod dkdkdk » pon 16. říj 2017 20:25:16

Zrovna jsem dojel mix rocku a klasiky. Kvůli vlivu místnosti poslouchám docela zblízka, 170cm od linie beden. Mezi bednami je cca taky 170cm a jsou natočeny 30° dovnitř.

Na rocku - Elán, Dio, Scorpions, Kansas, Rolling Stones... jsem zkoušel zadunění basů u skladeb, kde si ho pamatuju. Někde zmizlo, někde přetrvalo. Holt nahrávky.. :?
Vokály výborné. To se Troelsovi povedlo. Použitý výškáč+středobas jsou jeho osvědčené kombo.
Basa, kopák bez zabarvení. ...samozřejmě znovu podle masteringu.

Pro test klasiky jsem si vybral Rimsky-Korsakov - Scheherazade: II. The Story of the Kalendar Prince a Smetanovu Vltavu.
"Šeherezádu" mám na 4 albech. S rozlousknutím, které si nechám, jsem čekal právě na nové repro.
- provedení s Borusan Istanbul Orchestra, Goetzel propadlo. Bylo to zastřené, nemastné, neslané. V nahrávce je slyšet nějaký stálý nízký tón (zkuste si to pustit https://www.prestoclassical.co.uk/class ... de#reviews ). Možná to vybuzuje basáky, kde nemají co dělat a matlá se to. Nevím... Je to škoda. Nahrávka je z roku 2014 s místními hud. nástoji namísto některých běžně používaných.
- London Symphony Orchestra, Stokowski. Moc nablízko. Celý orchestr jsem cítil jako namáčklý na 4 řadách židlí přímo předemnou.
- London Symphony Orchestra, Mackerras. Tentokrát jsem si vylezl na balkon :D , tedy takový poslech z nadhledu. Jinak celkovému zvuku ani scéně nic nescházelo.
- Concertgebouw Orchestra Amsterdam, Kondrashin. Tohle je pro mě jednička. Pocit poslechu z hlediště před orchestrem, malinko skoro na jejich výškové úrovni, prostor, zvuk výborný.

No. A teď ten Smetana :)
Nahrávka s Neumannem, viz. ANKETA. To se nedalo nijak jinak než trochu víc vytočit i přes nelibost zbytku domácnosti. Nádhera. Určitě znovu vyzkouším ve větší hlasitosti, co to s bednami/zvukem udělá.

Když to shrnu (znovu s přihlédnutím ke kvalitě nahrávek, současnému umístění a subjektivním pocitům)
- vokály bez chyby.
- bas dávají tyhle 15" jakoby jen tak, se samozřejmostí. Skoro se ani nehnou a souhlasím s Troelsovým "The articulation in lower registers is phenomenal and overall dynamics scary." . Výšky bez ostrého syčivého cinkotu.
- prostor díky zadnímu vyzařování hluboký. K šířce scény se nemůžu v téhle 3m nudli vyjadřovat. Je to prostě málo. Chtělo by to min. +1m navíc.
- nástroje nejsou přesně úzce definovány. Např. u solo houslí jsem vnímal kolem místa, z kterého byly slyšet, jakoby rozechvěný vzduch, "auru" - prostě ne ten klasický "pin-point", ale taky žádné máznutí.
Celkově převládá radost a vědomí, že už to může být jen lepší ;)
dkdkdk

Příspěvekod dkdkdk » čtv 14. čer 2018 10:33:16

Neměl by někdo tip na SACD přehrávač do cca 14.000,- ?
Něco s DSD schopným čipem ať to má význam.
...a spíše bazar.
dkdkdk

Příspěvekod Hopp » čtv 14. čer 2018 13:51:32

Pouzivam tento profi HHB multiplayer, ktory ponukal clen mac na Slovanete za skvelu cenu. Ma vsetky digi + analogove vystupy a velmi dobry regulovatelny sluchadlovy vystup. Ci je este u neho dostupny netusim: http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.ph ... ht=hhb+udp
Hopp

Příspěvekod PMA » čtv 14. čer 2018 17:06:58

Vypada to moc pekne, docela by me zajimalo, jak hraje open baffle.
Dispre-JFET classic, ExtremA openloop power buffer, CNO-T25 repro
PMA

Příspěvekod dkdkdk » pát 22. čer 2018 18:46:32

Hopp: díky za tip. Přehrávač bohužel obsahuje WM8740, který nezvládá DSDdirect / DSD bit-stream, takže nic pro mě.
dkdkdk

Příspěvekod dkdkdk » čtv 23. srp 2018 18:48:18

Nový přehrávač je doma.

Vybíral jsem mezi

NAD M5
Arcam FMJ37
Pioneer D9-J, D9-MKII
Oppo-103D
CA 752BD
Marantz SA-KI Pearl Lite
Denon DCD-1520AE

řazeno podle zájmu o daný strojek, ceny se pohybují 9-15tis.

Některé zklamaly nedostupností případné náhradní optické jednotky, interním převodem DSD na PCM, konstrukcí.

Nakonec to u mne vyhrál Oppo-103D, bazarový kus s vizuálem kusu nového. Sice to není čistý SACD, ale kromě výše uvedeného má možnost
- čtení více diskových formátů než jen CD, SACD, HDCD
- uživatelsky jednoduché hardware úpravy
- zálohování SACD
dkdkdk

Příspěvekod akim5 » pát 24. srp 2018 9:03:07

Gratuluji k novému přírustku do rodiny :-)
akim5

Příspěvekod dkdkdk » stř 05. zář 2018 17:25:36

akim5 - díky ;)

Po týdenním cestování mi přišla 1. zásilka fyzických nosičů, kterým jsem se dlouhé roky vyhýbal.
Trochu mě překvapilo balení - krabičky naskládané na sebe a celé to obalené 2x dokola bublinkou - ale očividně to transport vydrželo, takže není nakonec co vytknout.

Presto.jpg
Presto.jpg (362.16 KiB) Zobrazeno 579 krát
dkdkdk

Další

Zpět na Osobní vlákna - kdo je kdo