od blesk » ned 07. čer 2026 6:51:28
Pre mňa to najlepšie z High End Vienna 2026
* Magico S7 + Wadax + Pilium + Antipodes + Tellos – celkovo výborné.
* Wilson Alexx V + VTL Lohengrin + DCS – na vrchu pásma toho bolo asi vďaka VTL o niečo viac, inak výborné. Vystavovateľka je nadšenkyňa klasiky a už minulý rok v Mníchove sme si to užili
* MBL 101 X-Treme MKII s MBL elektronikou. Zahrá realisticky prakticky všetko, ale klasická hudba im ide vždy najlepšie
* Cessaro – obrovské horny (lepšie ako ESD). Realizmus čo sa týka velkosti, dobré vyváženie pásiem
* Western Electric – 100-ročné „kino“ hornové sústavy opäť realisticky veľký zvuk ktorý sa nesype
* Kharma Enigma Veyron 1D + Goldmund – veľmi dobré, ale s extrémnou cenovkou; napríklad Magico S7 hrali podľa mňa o niečo lepšie.
* ESD – top model za vyše 1 mil. EUR (s istými výhradami kvôli určitému zafarbeniu), ale realistický, obrovský a plnorozsahový zvuk vhodný aj na ozvučenie hangára.
* IO Design – najmenší model open baffle od talianskeho výrobcu (cca od 58 tis. EUR). Minulý rok v Mníchove som sa zamiloval do ich top modelu. Toto bolo tiež velmi dobré.
Z lacnejších (nie lacných) a nie úplne na úrovni vyššie uvedených, ale stále veľmi dobrých:
* Sphinx Element 5 s elektronikou a kabelážou Siltech – príjemné prekvapenie, pomerne vysoká cenovka, cca 70 tis. EUR za vcelku malé repro
* Q Audio Icon 12 – slušná hornová sústava (najlacnejšia z uvedených, cca 23 tis. USD).
* Auer Versura V2 – stredné pásmo mohlo byť podľa mňa o niečo plnšie, ale aj tak sa mi páčili viac ako vyšší model, kde bol bas odtrhnutý a mal „vaničkovitý“ charakter. (Elektronika vyššia rada MSB, Solution atď.). Tiež nie úplne ľudová cenovka (cca 40tis Eur za subtílne aj keď velmi ťažké z “panzerholz” vyrobené stľpiky)
Naposledy upravil
blesk dne ned 07. čer 2026 6:59:50, celkově upraveno 2
2x iFi iSilencer>Audio PC+Daphile+DRC>Topping HS02+Shanti LPS>Rockna Wavedream Signature Balanced>Canor AI 1.20>Marten Django XL, 230V:Torus TOT Max modif,Furutech,Viablue,Viborg,prepoje:DYI RCA,Audioquest