HighEnd Vienna 2026

HighEnd Vienna 2026

Příspěvekod Kuba4 » čtv 09. dub 2026 4:04:52

Už jsou v prodeji vstupenky na přesunutou Mnichovskou výstavu:

https://ticket.highendsociety.de/ticketshop/

Kdo bude ve Vídni na začátku června?
Marantz CD-17, PM-16 Casea, DUAL CS-529, JBL 4430
Pioneer PD-95, SPL Phonitor, AKG K1000
Uživatelský avatar
Kuba4
 
Příspěvky: 1013
Registrován: pon 24. říj 2016 10:26:58

Re: HighEnd Vienna 2026

Příspěvekod blesk » čtv 09. dub 2026 7:05:02

My sa chystáme (Cough, JMD, Bubuxin, ja…?),
2x iFi iSilencer>Audio PC+Daphile+DRC>Topping HS02+Shanti LPS>Rockna Wavedream Signature Balanced>Canor AI 1.20>Marten Django XL, 230V:Torus TOT Max modif,Furutech,Viablue,Viborg,prepoje:DYI RCA,Audioquest
blesk
 
Příspěvky: 1212
Registrován: stř 30. lis 2016 8:10:39

Re: HighEnd Vienna 2026

Příspěvekod Kuba4 » čtv 09. dub 2026 13:58:38

Super, já budu v pátek. Ještě jsem tam nebyl.
Marantz CD-17, PM-16 Casea, DUAL CS-529, JBL 4430
Pioneer PD-95, SPL Phonitor, AKG K1000
Uživatelský avatar
Kuba4
 
Příspěvky: 1013
Registrován: pon 24. říj 2016 10:26:58

Re: HighEnd Vienna 2026

Příspěvekod Kuba4 » ned 07. čer 2026 5:58:06

Z velkých sestav mné zaujaly nové JBL Summit Everest na ML.
Přílohy
Puma_20260605_144454.jpg
Puma_20260605_144454.jpg (150.24 KiB) Zobrazeno 386 krát
Marantz CD-17, PM-16 Casea, DUAL CS-529, JBL 4430
Pioneer PD-95, SPL Phonitor, AKG K1000
Uživatelský avatar
Kuba4
 
Příspěvky: 1013
Registrován: pon 24. říj 2016 10:26:58

Re: HighEnd Vienna 2026

Příspěvekod Kuba4 » ned 07. čer 2026 6:00:49

Že sluchátek pak firma Palma, která vyrábí modely, které se poštovním mušlí mění z otevřených na uzavřené. Nejnovější je DHS 10, podstatně levnější než jedničky.
Přílohy
Puma_20260605_105447.jpg
Puma_20260605_105447.jpg (45.75 KiB) Zobrazeno 386 krát
Naposledy upravil Kuba4 dne ned 07. čer 2026 15:07:30, celkově upraveno 1
Marantz CD-17, PM-16 Casea, DUAL CS-529, JBL 4430
Pioneer PD-95, SPL Phonitor, AKG K1000
Uživatelský avatar
Kuba4
 
Příspěvky: 1013
Registrován: pon 24. říj 2016 10:26:58

Re: HighEnd Vienna 2026

Příspěvekod blesk » ned 07. čer 2026 6:51:28

Pre mňa to najlepšie z High End Vienna 2026

* Magico S7 + Wadax + Pilium + Antipodes + Tellos – celkovo výborné.
* Wilson Alexx V + VTL Lohengrin + DCS – na vrchu pásma toho bolo asi vďaka VTL o niečo viac, inak výborné. Vystavovateľka je nadšenkyňa klasiky a už minulý rok v Mníchove sme si to užili
* MBL 101 X-Treme MKII s MBL elektronikou. Zahrá realisticky prakticky všetko, ale klasická hudba im ide vždy najlepšie
* Cessaro – obrovské horny (lepšie ako ESD). Realizmus čo sa týka velkosti, dobré vyváženie pásiem
* Western Electric – 100-ročné „kino“ hornové sústavy opäť realisticky veľký zvuk ktorý sa nesype
* Kharma Enigma Veyron 1D + Goldmund – veľmi dobré, ale s extrémnou cenovkou; napríklad Magico S7 hrali podľa mňa o niečo lepšie.
* ESD – top model za vyše 1 mil. EUR (s istými výhradami kvôli určitému zafarbeniu), ale realistický, obrovský a plnorozsahový zvuk vhodný aj na ozvučenie hangára.
* IO Design – najmenší model open baffle od talianskeho výrobcu (cca od 58 tis. EUR). Minulý rok v Mníchove som sa zamiloval do ich top modelu. Toto bolo tiež velmi dobré.

Z lacnejších (nie lacných) a nie úplne na úrovni vyššie uvedených, ale stále veľmi dobrých:

* Sphinx Element 5 s elektronikou a kabelážou Siltech – príjemné prekvapenie, pomerne vysoká cenovka, cca 70 tis. EUR za vcelku malé repro
* Q Audio Icon 12 – slušná hornová sústava (najlacnejšia z uvedených, cca 23 tis. USD).
* Auer Versura V2 – stredné pásmo mohlo byť podľa mňa o niečo plnšie, ale aj tak sa mi páčili viac ako vyšší model, kde bol bas odtrhnutý a mal „vaničkovitý“ charakter. (Elektronika vyššia rada MSB, Solution atď.). Tiež nie úplne ľudová cenovka (cca 40tis Eur za subtílne aj keď velmi ťažké z “panzerholz” vyrobené stľpiky)
Naposledy upravil blesk dne ned 07. čer 2026 6:59:50, celkově upraveno 2
2x iFi iSilencer>Audio PC+Daphile+DRC>Topping HS02+Shanti LPS>Rockna Wavedream Signature Balanced>Canor AI 1.20>Marten Django XL, 230V:Torus TOT Max modif,Furutech,Viablue,Viborg,prepoje:DYI RCA,Audioquest
blesk
 
Příspěvky: 1212
Registrován: stř 30. lis 2016 8:10:39

Re: HighEnd Vienna 2026

Příspěvekod dhaman » ned 07. čer 2026 6:52:49

Ja som si to najviac užíval u Linkwitza.

Obrázek
OB 4 pasmo ala Linkwitz | Wiim pro + Chord mojo2 | ASP vyhybka | 6xHYPA10 + 4xHYPA17
Uživatelský avatar
dhaman
 
Příspěvky: 124
Registrován: stř 26. říj 2016 13:13:18
Bydliště: Banská Bystrica

Re: HighEnd Vienna 2026

Příspěvekod Kuba4 » ned 07. čer 2026 15:19:31

DUAL má nové direct drive gramofony. Tohle je automat 629Q a s pánem jsem si dobře pokecal.
Přílohy
Puma_20260605_115110.jpg
Puma_20260605_115110.jpg (117.66 KiB) Zobrazeno 340 krát
Marantz CD-17, PM-16 Casea, DUAL CS-529, JBL 4430
Pioneer PD-95, SPL Phonitor, AKG K1000
Uživatelský avatar
Kuba4
 
Příspěvky: 1013
Registrován: pon 24. říj 2016 10:26:58

Re: HighEnd Vienna 2026

Příspěvekod Kuba4 » ned 07. čer 2026 15:22:45

A ještě jsem chtěl napsat, že Sphinx Element 5 mi zvukově připomněly Kocourovy IdeTone. Cenovky v tomto případě komentovat nebudu, jsem z toho smutný.
Marantz CD-17, PM-16 Casea, DUAL CS-529, JBL 4430
Pioneer PD-95, SPL Phonitor, AKG K1000
Uživatelský avatar
Kuba4
 
Příspěvky: 1013
Registrován: pon 24. říj 2016 10:26:58

Re: HighEnd Vienna 2026

Příspěvekod tomtom » pon 08. čer 2026 16:06:51

Kuba4 píše:Z velkých sestav mné zaujaly nové JBL Summit Everest na ML.


No a ake boli?
tomtom
 
Příspěvky: 45
Registrován: pát 23. zář 2016 10:47:10

Další

Zpět na Hifivýstavy, hifistretávky a poslechové akce

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků