Historie formátů a techniky

Diskuse o všem možném i nemožném... (v souladu s pravidly fóra)

Historie formátů a techniky

Příspěvekod oupee » pon 17. lis 2025 22:30:09

Naposledy upravil oupee dne sob 10. led 2026 22:48:47, celkově upraveno 1
oupee
 
Příspěvky: 178
Registrován: sob 29. říj 2016 16:52:53

Re: Historie archivních filmových formátů a technika

Příspěvekod oupee » sob 10. led 2026 10:36:45

oupee
 
Příspěvky: 178
Registrován: sob 29. říj 2016 16:52:53

Re: Historie formátů a techniky

Příspěvekod oupee » sob 10. led 2026 22:50:16

Tak kdo má doma Goldstar? :lol:
Já mám pračku, ledničku a měl jsem founy G2, Flex2 a G6
https://youtu.be/lHnLXMVgFXw?si=Bg97ngiF10GiZHWS
oupee
 
Příspěvky: 178
Registrován: sob 29. říj 2016 16:52:53

Re: Historie formátů a techniky

Příspěvekod oupee » stř 21. led 2026 8:34:30

oupee
 
Příspěvky: 178
Registrován: sob 29. říj 2016 16:52:53

Re: Historie formátů a techniky

Příspěvekod oupee » stř 04. úno 2026 21:35:06

oupee
 
Příspěvky: 178
Registrován: sob 29. říj 2016 16:52:53

Re: Historie formátů a techniky

Příspěvekod oupee » čtv 14. kvě 2026 22:04:15

oupee
 
Příspěvky: 178
Registrován: sob 29. říj 2016 16:52:53

Re: Historie formátů a techniky

Příspěvekod oupee » čtv 21. kvě 2026 21:05:17

oupee
 
Příspěvky: 178
Registrován: sob 29. říj 2016 16:52:53

Re: Historie formátů a techniky

Příspěvekod dawsoo » sob 23. kvě 2026 10:25:36

Sony toho udělalo opravdu hodně,ale také pár věcí a formátů bohužel i pohřbilo a zničilo svou proprietální uzavřeností a licenční politikou. Navíc i po letech si stále myslím že opravdu špičkové audio nikdy moc neuměli a to jsem velkým fandou japonskýho hifi.
Silent velké PC ---USB Izolátor USBISO211---SMSL SU-X/D400EX ---XLR Silver 5N---Topping L70---RCA Siilver 5N---Koncák Victor SuperA AX-550MODIF---tukabel stříbřená 2linka 2x2,5mm2 ----- Budky Pimpule1 = můj současný zvuk doma
Uživatelský avatar
dawsoo
 
Příspěvky: 793
Registrován: úte 11. dub 2023 13:05:48
Bydliště: Praha 4

Re: Historie formátů a techniky

Příspěvekod oupee » sob 23. kvě 2026 18:53:22

Mě by zajímalo jestli tenkrát někdo šel do 16:9 CRT televize. Potkal jsem to jen na výstavách.
oupee
 
Příspěvky: 178
Registrován: sob 29. říj 2016 16:52:53

Re: Historie formátů a techniky

Příspěvekod dawsoo » sob 23. kvě 2026 21:32:25

Ale jo, dělaly se hodně v devadesátkách (matka něco takovýho myslím doma měla) ,kdy LCD ještě nebyly,nebo ty pvní měly v prokládaným PALu či NTSC opravdu přímo strašnej obraz. Hodně lidí to mělo na kino z DVD LD či SVHS ,satelit i kabelovky apod. Hajent ne CRT byly tehdy co pamatuju jen plazmy a zpětné velkoformát projektory pro maximální úhlopříčky.
Silent velké PC ---USB Izolátor USBISO211---SMSL SU-X/D400EX ---XLR Silver 5N---Topping L70---RCA Siilver 5N---Koncák Victor SuperA AX-550MODIF---tukabel stříbřená 2linka 2x2,5mm2 ----- Budky Pimpule1 = můj současný zvuk doma
Uživatelský avatar
dawsoo
 
Příspěvky: 793
Registrován: úte 11. dub 2023 13:05:48
Bydliště: Praha 4


Zpět na Blábolna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků