Yamaha 80's

Re: Yamaha 80's

Příspěvekod blesk » ned 05. dub 2026 9:10:55

Takže C50, C70 majú ešte lepšie merania a aj zvuk. Ok beriem
2x iFi iSilencer>Audio PC+Daphile+DRC>Topping HS02+Shanti LPS>Rockna Wavedream Signature Balanced>Canor AI 1.20>Marten Django XL, 230V:Torus TOT Max modif,Furutech,Viablue,Viborg,prepoje:DYI RCA,Audioquest
blesk
 
Příspěvky: 1212
Registrován: stř 30. lis 2016 8:10:39

Re: Yamaha 80's

Příspěvekod dawsoo » ned 05. dub 2026 10:49:21

Jj přesně tak,nicméně takový současný topping L70,A70,Pre90 nebo jiné na podobné úrovni, jako preamp jsou ještě znatelně lepší. Staré yamahy mají mimořádné i MM/MC phono,linkové vstupy proti výše uvedeným nejmodernějším strojům zvukově nejsou zcela bezbarvé trochu celkově "zhutní zvuk" a nafouknou prostor díky obvodům v áčku a ne uplně ultra čisté napájecí části..

Kvalitou já obecně rozumím co nejmenší kontaminaci signálu s perfektním měřením i zvukem blízkým ideálu "drát se ziskem".

Koncáky M-50/70 z té doby jsou dle dnešních měřítek určitě ještě lepší než předky,tam si nejsem moc jist jak by obstály nové moderní počiny s perfektními měřeními proti repasovaným nastaveným starým yamahám M50/70. takové B200 vs M-50 by bylo jistě zajímavé srovnání,nákladově by se nemusely až tak lišit.
Silent velké PC ---USB Izolátor USBISO211---SMSL SU-X/D400EX ---XLR Silver 5N---Topping L70---RCA Siilver 5N---Koncák Victor SuperA AX-550MODIF---tukabel stříbřená 2linka 2x2,5mm2 ----- Budky Pimpule1 = můj současný zvuk doma
Uživatelský avatar
dawsoo
 
Příspěvky: 793
Registrován: úte 11. dub 2023 13:05:48
Bydliště: Praha 4

Re: Yamaha 80's

Příspěvekod paf » úte 07. dub 2026 17:37:02

Náhodou jsem měl (a zatím stále mám) možnost si u sebe poprvé poslechnout jednu MX a musím říct, že se mi to líbí.
Až po této zkušenosti jsem si o nich začal hledat informace a zavítal i do tohoto vlákna. A pokud je M ještě lepší....hmmm
Uživatelský avatar
paf
 
Příspěvky: 6
Registrován: sob 13. čer 2020 16:51:38

Re: Yamaha 80's

Příspěvekod dawsoo » stř 08. dub 2026 9:56:22

paf: Jakou Mirku máš? MX-1,2,50,70,460,600,800,630,830,1000? Měl jsem je průběžně asi všechny. Nejlepší jsou yamahy se ZDR a X_Power obvody = M-50,M-70,MX10000... pak jsou za nimi v druhé řadě dobré s HCA a auto A obvody,ale i staré z konce 70s M-2,M-4 apod... Všechny ostatní jsou obyč slušné zesiovače ničím vyjimečné.
Silent velké PC ---USB Izolátor USBISO211---SMSL SU-X/D400EX ---XLR Silver 5N---Topping L70---RCA Siilver 5N---Koncák Victor SuperA AX-550MODIF---tukabel stříbřená 2linka 2x2,5mm2 ----- Budky Pimpule1 = můj současný zvuk doma
Uživatelský avatar
dawsoo
 
Příspěvky: 793
Registrován: úte 11. dub 2023 13:05:48
Bydliště: Praha 4

Re: Yamaha 80's

Příspěvekod paf » stř 08. dub 2026 11:03:59

Šmarjá taky jsem to mohl rovnou napsat...(omluva), je to MX-70.
Dlouho prý nehrála, tak jsem byl po prvních minutách dost na rozpacích.
Ovšem postupně se to začalo dramaticky měnit. Ta čistota, lehkost, rozlišení, síla, separace atd. mě překvapila.
Krmím to přímo z E70 a baví mě to.
Uživatelský avatar
paf
 
Příspěvky: 6
Registrován: sob 13. čer 2020 16:51:38

Re: Yamaha 80's

Příspěvekod kamilek111 » stř 08. dub 2026 12:09:52

Už několik let používám repasovanou M2 s preampem c70 taky repasovaným a naprostá spokojenost krmím tím revox symbol B mk2 a hraje to moc hezky
JRiver ->Customworks Dac 1NG ->Yamaha CX2,MX2 ->T+A Criterion TMR 120
kamilek111
 
Příspěvky: 25
Registrován: úte 01. lis 2016 18:38:54

Předchozí

Zpět na Hifi legendy - lidé a stroje

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník