kryton píše:PS: DAC za 7 tisíc, preamp za 12 tisíc, konec za 24 tisíc. Začíná období low cost hifi pro nejvyšší nároky.

Wow! Vlastně neexistuje lepší bonmot,
jak sžíravě poukázat na současný stav a historii oboru audio/hifi. Je to přesně jako s tou z poloviny naplněnou sklenicí vody: je zlé, že je z poloviny prázdná či skvělé, že je z poloviny plná?
Takže v roce 2023 - konečně - oslavujeme, že teda už... už... teď konečně
ZAČÍNÁ období low cost hifi pro nejvyšší nároky. Konečně v roce 2023... už ... už...
A hentoto - to co to bylo celá ta desetiletí před tím? To bylo co?
Copak?
Historie nás nezajímá?
Proč ne?
Copak?
Proč si nepřipomenout jak:
Objektívne nebolo počuť?
Kritickým myslením a skutočným overovaním?
Očima na monitoru...
Celá ta desetiletí...
Technici a odborníci mají vše pod kontrolou
myslením meraním objektívne....
myslením verí...
a vše ostatní je
... objektívne vylúčené... halucinácie...V roce 1992...
V roce 2002...
V roce 2012...
V roce 2022...
A když na to dojde v roce 2023, tak je stále třeba neskutečného úsilí a peněz, aby to, co leze z hifi aparátu připomínalo (alespoň vzdáleně) orchestr.
A dál? Co bude dál?
Slovy klasika: jedeme dál močálem černým kolem bílých skal. Dnešní
nastupující generace poslechových analfabetů (to sou ti, o nichž se to zatím veřejně neprofláklo a kteří mají v audio/hifi jakýsi inovační potenciál) sice ještě plně nenajeli na rétoriku
myslením-meraním-objektívne-vylúčené-halucinácie (kterou v skrytu duše obdivují), avšak soudě nejen dle jejich nadšení při poslechu nahrávek s DR4 je zřejmé, že se podstatných slyšitelných inovací v oboru/audio jen tak nedočkáme...
V posledních desetiletích to byly v hifi inovace umožněné inovacemi v sousedních oborech - IT - a DSP/DRC/EQ, lacinější základní měření a vyhodnocování nebo čistě ekonomická inovace (úspory z rozsahu, lacinější výroba a větší objem) a core inovace v audiu... ? Slyšitelná a podstatná inovace v core audiu? Na obrazovce monitoru
objektívne nie je počuť. A být
celoživotní poslechový analfabet není pro
audio profesionála ani v roce 2023 překážkou. Není to bug, je to
feature.
A když se nějakou shodou náhod podaří dát do kopy pár něco (pár výrobků), co po všech těch desítkách let
myslenia a merania nehraje jak z prdele a nestojí majlant, tak to v roce 2023 oslavujeme. Je opravdu v roce 2023 co oslavovat?
Je to přesně jako s tou z poloviny naplněnou sklenicí vody: je zlé, že je z poloviny prázdná či skvělé, že je z poloviny plná?
Amen.