Softwarově způsobený jitter???

Re: Jriver Media Center

Příspěvekod kryton » čtv 16. úno 2017 21:36:24

2 Odar: Podívej se na měření PC zdrojů. Je jich na Netu dost. Co typ, to originál z pohledu vlastností. Každý bude mít trochu jiné EMI a bude se trochu jinak chovat v okamžiku skokové změny zátěže apod. To ovšem neznamená, že jsou vadné. Ale nechci ti brát iluze, že tvůj zdroj po opravě neovlivňuje zvuk tvé apartury.
Linux/MPD/Brutefir (DRC - Rephase), klient MAFA -> ALSA(32b) -> USB3.0 -> ADI 2 Pro DAC (XLR) -> BVA PRE1/PA300SSE (XLR) -> VMA I Evo, Kabeláž: Belkin Premium USB, Sommer Cable Albedo XLR, reprokabel RG213
kryton

Příspěvekod cough » čtv 16. úno 2017 21:40:29

mrba & dj_rix: můžu mít na vás prosbu? Potřeboval bych ověřit následující tvrzení:

Odar píše:Takze soft. problem to nie je. Nemoze byt. Hladate duchov tam, kde nie su a nikdy tam nebudu.
Jedna minus jedna bude vzdy nula. Nic viac, nic menej. Toto budem vzdy tvrdit

Můžete prosím vzít libovolný soubor na PC, na kterém jste naměřili změnu rušivých pozadí, a na tomto PC zkopírovat soubor někam jinam (třeba USB klíč) a pak tento soubor porovnat odpovídajícím softwarem? Pokud budou shodné, pak je všechno v pořádku pak bude platit výše uvedené tvrzení že jedna minus jedna je vždy nula. Zároveň však bude podle stejné logiky platit, že vaše počítače jsou hardwarově naprosto v pořádku. Nemusíte své PC jít reklamovat. Pracují správně. Co na tom, že jste oba dva nezávisle na sobě naměřili tentýž problém s rušivým pozadím, jehož jediným triggerem byla softwarová akce...

Díky.
cough
Administrátor

Příspěvekod mrba » čtv 16. úno 2017 21:54:04

Súbory budú určite rovnaké :) Bola by to strata času, ale ak by bolo treba, spravím :)

Ale medzi HW v poriadku a opakom je skoro nespočítateľne stupňov :(

A tá softwarová akcia (prepnutie tabov) spôsobí na hardwarovej úrovni toľko zmien, že určite niektorá z nich spôsobila to rušenie,
v tom sa s Odarom zhodnem.
mrba

Příspěvekod Odar » čtv 16. úno 2017 21:57:39

Sorry Ivo, ale toto naozaj nemusim. Koncim.
Odar

Příspěvekod cough » čtv 16. úno 2017 22:10:56

Odar píše:Sorry Ivo, ale toto naozaj nemusim. Koncim.

V pořádku. Děkuji za diskusi. Shodneme se na tom, že máš velké štěstí v tom, že problémy, které se tu diskutují se tě podle tvého názoru netýkají. Přeji ti krásný ničím nerušený poslech.
cough
Administrátor

Příspěvekod PMA » čtv 16. úno 2017 22:14:51

Jen malá poznámka, základní předpoklad a požadavek je, že měření nesmí ovlivňovat měřený signál. Připojení zemněného osciloskopu do řetězce, za účelem měření VF rušení, signál ovlivňuje, resp. vytvoří něco, co tam původně není, nebo přinejmenším původní signál nezanedbatelně ovlivní. Což je nepřípustné. Odkazovat se na nějaké podobnosti připojení osciloskopu s připojením nějakého audio komponentu je spekulace. Měření nesmí původní stav ovlivnit. Bateriově napájený osciloskop se dá akceptovat, po posouzení ev. vlivu sondy a kapacity měřicího systému vůči zemi. Síťově napájený osciloskop se, pro účel měření VF rušení, akceptovat nedá, při použití běžné sondy nebo měřicího kabelu. Určitý kompromis by představoval osciloskop připojený přes izolační trafo s minimální kapacitou primár/sekundár a bez propojení PE. Opět ale nutno VF průsak ověřit.
SYMPRE2 předzes., POWERSYM koncový zes., CNO-T25 repro
PMA

Příspěvekod bogi » čtv 16. úno 2017 23:03:54

Odar píše:To nie je soft. problem. To je problem zeleza. Ak je to v poriadku, ziadne neduhy sa ti neprejavia.

Pocitac je vzdy zdrojom rusenia. Akurat toho rusenia moze byt menej ci viac a moze mat rozny charakter v zavislosti od zataze. Ta zataz je vyvolana ci sposobena beziaciom softverom. Rusenie ako take vznika pochopitelne v hardveri, kde inde, kedze mame na mysli elektricke rusenie. Rozdielny charakter rusenia je dovodom, preco bitperfect playback 'pustany' roznym sposobom (rozne playery, niektore ich nastavenia) moze viest ku urcitym rozdielom vo vnimanom charaktere zvuku. Rusenie/jitter je tiez za vplyvom kablov na zvuk - digitalnych aj analogovych, podobne aj zdrojov a roznych pamatovych medii. Napr. hrat z USB disku vs. Softperfect RAM disku mi na mojej zostave s HQPlayerom prinasa pocutelny rozdiel. Hladat za tym ine nuly a jednotky by bola zbytocna strata casu.
bogi

Příspěvekod ja-kub » pát 17. úno 2017 9:06:46

Ja len že niektoré názory sú zaujímavé, no ruku na srdce-počuli by ste v slepom teste toto?
bogi píše:Napr. hrat z USB disku vs. Softperfect RAM disku mi na mojej zostave s HQPlayerom prinasa pocutelny rozdiel. Hladat za tym ine nuly a jednotky by bola zbytocna strata casu.

Ps: tým nechcem znevážiť názory alebo sa posmievať -chcem len poukázať na to ak sú aj dajaké rozdiely, že sú tak malé(podla mňa) že si vôbec netreba robiť ťažkú hlavu.

Ja si skor myslím, že ak sú prehrávače bit perfect tak by sami o sebe mali hrať rovnako - je mi jasné, že použitím rôznych resamplerov sa zvuk može líšiť. Rôznou prácou s ditherom a pod. Foobar vs Jriver (tak ako opisoval kryton).

PPS: So slepého testu preampov v Trnave u p. Buntu som si odniesol jednu vec. Keď som som počul preamp A potom B a C tak rozdiely boli obrovské (sa mi zdalo) Aj by som sa pobil, že napr A je najlepší :-) No keď som nevidel čo hrá a mal určiť ktorý je ktorý bolo to ťažšie - zrazu tie rozdiely neboli také..... a vo tom to je :-))
Win10 ->JRiver MC23 (64bit)->USB Diy ->Casea Lynx -> BVAudio PRE1 -> BVAudio PA300SSE -> BVAudio PA300SE ->BVAudio F3B
3kW oddeľovák á la BUBUXIN
Sony CDP-XA30ES mod. by Casea
ja-kub

Příspěvekod kryton » pát 17. úno 2017 10:27:59

2 ja-kub: Já mohu za sebe potvrdit, že vnímám zvukový rozdíl při přehrávání stejného datového souboru při následujících srovnáních:

1) Přehrávání z HDD versus přehrávání z CD (flac)
2) Přehrávání z HDD vs přehrávání z USB flashe (přehrávání z USB flashe se liší méně, když flasku zabodnu přímo do USB portu PC, rozdíl je mnohem větší, když flasku připojím třeba na 2m dlouhým prodluživací USB kabel)
3) Přehrávání z HDD vs přehrávání ze síťového share (Samba)
4) Přehrávání z HDD vs přehrávání přes DLNA

Body 1, 2 a 3 jsou podstatné rozdíly. U bodu 4 jsou rozdíly velmi malé a tady chápu, že to někdo může ignorovat. Standardně poslouchám přes síťový share (Samba). Poslech přes DLNA může být taky dobrý, ale bohužel záleží i na použitém media serveru. Nejlešpí je zvukově poslech z lokálního HDD. Rozdíl mezi klasickým a SSD diskem je netestoval. Mám zatím klasický disk.

Jednou jsem při poslechu vnímal, že to hraje nějak jinak, hůře. Po 10 minutách jsem to nevydržel a připojil jsem se terminálem na audio PC a zjistil jsem, že mám omylem po dřívějších pokusech nastavené na playeru přehrávání přes DLNA a ne přes síťový share. To ukazuje, že i mimo test, bez vědomí, že by to mělo hrát jinak (de facto naslepo), posluchač může rozdíl zjistit a vadí mu. A obdobných detekcí chyby konfigurace (naslepo) v různých situacích jsem zažil mnoho (např. omylem neodpojená vypnutá TV od HDMI výstupu PC a její negativní vliv na zvuk).
Naposledy upravil kryton dne ned 19. úno 2017 12:37:34, celkově upraveno 2
Linux/MPD/Brutefir (DRC - Rephase), klient MAFA -> ALSA(32b) -> USB3.0 -> ADI 2 Pro DAC (XLR) -> BVA PRE1/PA300SSE (XLR) -> VMA I Evo, Kabeláž: Belkin Premium USB, Sommer Cable Albedo XLR, reprokabel RG213
kryton

Příspěvekod merhaut » pát 17. úno 2017 11:18:04

Díky bohu za krabičkový streamery:-)
merhaut

PředchozíDalší

Zpět na Digitál (Zdroje signálu, HTPC, DAC a DSP)...