Zajimave reproduktory a jejich mereni

Re: Zajimave reproduktory a jejich mereni

Příspěvekod Kocour » úte 14. kvě 2019 9:01:16

Ja te Satori mid kalote drzim palce. Do 4p jak delane. Pokud se jim povede merenim a nebude tam problem, tak ji asi zkusim. Jen at ta priruba ma nejaky rozumny rozmer 100-110mm.
HTPC > RME ADI-2 DAC > VdH The Second > Yamaha M-50 Dawsoo > VdH The Royal Jade > DIY repro
Kocour

Příspěvekod Kuba4 » úte 14. kvě 2019 9:14:12

Tady ta kalota je, měl jsem ji v ruce. Do 110mm to bude.
Přílohy
SBcal.jpg
SBcal.jpg (104.8 KiB) Zobrazeno 308 krát
Kuba4

Příspěvekod Kocour » úte 14. kvě 2019 9:46:49

Kubo diky, je videt ze SBA slysi na prani lidi a snazi se. Vyskace se zvukovodem, middome, ....., ted jeste 19mm Satori vyskac s malym faceplatem.
HTPC > RME ADI-2 DAC > VdH The Second > Yamaha M-50 Dawsoo > VdH The Royal Jade > DIY repro
Kocour

Příspěvekod Kocour » pon 20. kvě 2019 17:54:45

Kocour

Příspěvekod DJ_Rix » pon 20. kvě 2019 20:21:36

Ten treti kousek za skoro 1700 evri to je sila :D Co si mam predstavit pod pojmem: CVD diamond dome ? Vis k tomu nejake detaily Peto ?
HTPC,LutaDAC,PRE3 by PMA,SP Audio A400, NE3W by Kocour
DJ_Rix

Příspěvekod Kocour » pon 20. kvě 2019 21:00:35

http://www.cvd-diamond.com/faq_en.htm

Ta cena je des, ale ty dve 'lacine' verze jsou slusny. Smerovky super a maly faceplate, no konecne.
Kocour

Příspěvekod DJ_Rix » úte 21. kvě 2019 17:27:35

Diky za odkaz, jo tenhle proces znam, delaji se tak synteticky diamanty, tady je mensi teplota. To by me zajimalo, zda je to teda cely z diamantu, nebo jak to je uvnitr udelany,no vzhledem k cene se to asi nikdy nedozvim :D
Kazdopadne ta verze za 130 je uz v pohode zaplatitelny vyskac, s tim bych rad neco videl, neformuje se ti v hlave do ceho a s cim to k sobe posadit ?
HTPC,LutaDAC,PRE3 by PMA,SP Audio A400, NE3W by Kocour
DJ_Rix

Příspěvekod Kocour » úte 21. kvě 2019 19:21:27

Mas email.
Kocour

Příspěvekod michal mishek » čtv 23. kvě 2019 12:22:15

coffee píše:@Michale - Faital urcite zajimavej. Nevidel si nekde nezavisly mereni ?
Otazka je koncept do ktereho to ma jit, pokud to ma byt velke 2 pasmo, pak to vypada slibne.

FAITAL: Je to novinka, takže pochybujem, že to (okrem výrobcu) mal niekto reálne v ruke. Ale ak niekde zazriem, tak samozrejme pošlem! :-)

Nad konceptom som sa nezamýšľal (pre dvojpásmo s veľkým stredobasom to ale isto bude ok) - postol som len ako menič, ktorý je podľa mňa zaujímavý. ...lebo čím ďalej s tým robím, tak tým viac som presvedčený, že "ring" je technicky priamejšia (jednoduchšia/lacnejšia/spoľahlivejšia) cesta k technicky "lepším výsledkom" (do akej miery to je počuť, to už je na inú debatu).
Momentálne mám doma "ring" drajvre BMS, ktoré sa intenzívne snažím rozozvučať (a zrejme aj jemne modifikovať) a porovnanie s NSD1095 (ktoré posledných pár rokov používam) bude imho zaujímavé, aj keď na úplne rovnaký vyžarovací diagram ich nedostanem (horizontálne budú podobné, ale vertikálne mám 18sound na užšom zvukovode).

Bliesma: tie tri výškáče sú zaujímavé aj zo "študíjneho hľadiska". :-)
Datasheety ešte zrejme nebudú úplne fit, lebo napríklad na zhodnú Fs sa imho nedostanú (kvôli rozdielnej Mms) - to by chcelo kompenzáciu iným závesom z rozdielnym Cms/Kms (čo tam isto nebude).. ..pekne sa ale dajú pozorovať rozdiely v smerovkách - ak platia tie fotky/nákresy a geometria membrán, faceplatu a mriežky je zhodná, tak to ukazuje, do akej miery môže "pružnosť/pevnosť" membrány prehovoriť do smeroviek.
Za povšimnutie stojí, že Mms u diamond vapor verzie je z tých troch verzií najväčšia! :-) (neviem odhadnúť aké percent hmotnosti kmit. systému tvorí pri takomto meniči cievka + former + závesy a aké samotná membrána).
Priznávam, že z technického pohľadu by som bez zaváhania volil tú hliníkovo-magnéziovú verziu! :D

+ zaujímal by ma slušne prevedený slepý test týchto troch meničov (fr. char v ose zrovnaná - dajme tomu) - tam by som rozhodne stavil na hliníko-magnézium, a beryllium s naparovaným diamantom by som tipol ako nerozlíšiteľné.
michal mishek

Příspěvekod Kocour » čtv 23. kvě 2019 12:45:59

Bliesma: geometrie mozna nebude stejna, u vetsi T34 je hlinik myslim vic vypouklejsi nez Be, je to trochu patrne z fotek, ale muze to klamat. Rozdily v Mms me tez zaujaly. A temer urcite bych bral hlinik verzi, ale Be by me hodne zajimala.
Kocour

PředchozíDalší

Zpět na Reprosoustavy